dr hab. inż. Marta Szostak, prof. URK

dr hab. inż. Marta Szostak, prof. URK uzyskała habilitację w 2019 r. na Wydziale Leśnym Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie w dyscyplinie: leśnictwo (specjalizacja: geomatyka leśna). Posiada tytuł doktora nauk technicznych (2007) w dyscyplinie: geodezja i kartografia (specjalność: kartografia komputerowa), uzyskany na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Jej badania koncentrują się na zastosowaniu fotogrametrii cyfrowej i teledetekcji (z wykorzystaniem danych Sentinel-2, PlanetScope, Landsat, LiDAR) do charakterystyki 2D/3D terenu i roślinności, mapowania sukcesji lasów, monitoringu użytkowania gruntów i zmian pokrycia terenu, aktualizacji katastralnych baz danych, ochrony środowiska, zarządzania środowiskiem naturalnym lub terenami zrekultywowanymi. Posiada 15-letnie doświadczenie w nauczaniu geomatyki, studentów leśnictwa i architektury krajobrazu na poziomie inżynierskim i magisterskim. Posiada doświadczenie w zakresie staży naukowych i dydaktycznych w zagranicznych instytucjach (University of California – Irvine, University of Sopron, Czech University of Life Sciences Prague)