dr inż. arch. kraj. Karolina Zięba-Kulawik

dr inż. arch. kraj. Karolina Zięba-Kulawik jest architektem krajobrazu ze szczególnym zainteresowaniem teledetekcją i technologią LiDAR 3-D. Uzyskała tytuł doktora w zakresie leśnictwa miejskiego na Wydziale Leśnym Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie (URK). Ukończyła studia na kierunku Architektura Krajobrazu na URK oraz studia podyplomowe w zakresie Systemów Informacji Geograficznej (GIS) oraz Lotniczego i Naziemnego Skanowania Laserowego na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Obecnie jest pracownikiem naukowym w Katedrze Rozwoju Miast i Mobilności w Luksemburskim Instytucie Badań Społeczno-Ekonomicznych (LISER).
Jej zainteresowania dotyczą monitorowania, zarządzania i dynamiki zmian zachodzących w środowisku miejskim, w tym definiowania metryk krajobrazowych i trójwymiarowej struktury oraz usług ekosystemowych świadczonych przez drzewa. Obecnie jest zaangażowana w projekt „Obserwatorium Mieszkalnictwa” prowadzony przez LISER i Ministerstwo Mieszkalnictwa w Luksemburgu, gdzie wykrywa zmiany użytkowania gruntów oraz zagęszczenie istniejącej i potencjalnej zabudowy.
Uczestniczyła w kilku interdyscyplinarnych projektach (projekt "iTre-es" finansowany przez NCN we współpracy z Wydziałem Socjologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu; projekt "GeoCentrum Doskonałości" z Wydziałem Nauk Geograficznych i Geologicznych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu; badania zlecone dla Lasów Państwowych i Parków Narodowych w Polsce; projekt "SusDens" ufundowany przez FRS-FNRS-FNR w Luksemburgu). Posiada 4-letnie doświadczenie w prowadzeniu ćwiczeń laboratoryjnych z GIS i Teledetekcji dla studentów architektury krajobrazu, leśnictwa, leśnictwa miejskiego i geoinformatyki.