dr inż. Paweł Hawryło

Dr inż. Paweł Hawryło uzyskał stopień doktora nauk leśnych (2018) w zakresie zastosowań teledetekcji do inwentaryzacji lasów na Wydziale Leśnym UAK. Ukończył studia podyplomowe UNIGIS na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie (2015). Paweł HAWRYŁO posiada ośmioletnie doświadczenie w prowadzeniu zajęć dydaktycznych w zakresie geomatyki dla studentów kierunków leśnych na poziomie licencjackim i magisterskim. Prowadził także zajęcia dla dydaktyczne dla studentów architektury krajobrazu. Współpracował z sektorem prywatnym przygotowując materiały dydaktyczne i przeprowadzając profesjonalne szkolenia (z wykorzystaniem danych Sentinel-2, GEOBIA oraz lotniczego skaningu laserowego). Jego badania koncentrują się na inwentaryzacji, monitoringu i modelowaniu rozwoju lasów z wykorzystaniem teledetekcji w oparciu o lotniczy skaning laserowy, fotogrametrię cyfrową oraz satelitarne dane optyczne.